• 2017/2018

Futbalový turnaj žiakov ZŠ

6.12. 2017 sa siedmi žiaci 8. a 9. ročníka ( Adam Slivka, Jakub Marienka, Norbert Hajas, Michal Srnec, Adam Kukučka, Martin Palkovič, Patrik Poliak ) zúčastnili na 26. ročníku turnaja pre žiakov ZŠ a zároveň 13. ročníku Memoriálu Ing. Petra Fica, ktorý organizuje Stredná odborná škola v Dubnici nad Váhom. V turnaji sa proti sebe postavilo sedem družstiev z okresu Ilava (Ilava, Nová Dubnica, Dubnica nad Váhom, Košeca, Nemšová, Mikušovce a Lednické Rovne).

Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín. Výherca z každej skupiny postupoval do finále. Naši chalani   najskôr porazili žiakov z Mikušoviec, v ďalšom zápase to boli žiaci zo ZŠ Paľa Demitru. To pre nás znamenalo priamy postup a mohli sme zabojovať o pohár víťaza. V tomto boji sa náš tím postavil proti žiakom zo ZŠ v Novej Dubnici. Na začiatku to bol vyrovnaný zápas, ale nakoniec chalani bodovali a my sme si mohli znovu odniesť víťazný putovný pohár do školy.

Chlapci obhájili víťazstvo z minulého roka. Ďakujeme im za reprezentáciu školy a pani učiteľke  Ďurišovej za ich prípravu!!!

...A slovo bolo u Boha

Dňa 8.12.2017 sa v ZŠ s MŠ sv. Andreja - Svorada a Benedikta v Trenčíne uskutočnilo krajské kolo   recitačnej súťaže...  A Slovo Bolo U Boha...  Roman Pientak , žiak 7.A, obsadil v 3. kategórii - starší žiaci - 1. miesto a postupuje do celoslovenského kola. Budeme mu držať palce.

Víťazovi  srdečne blahoželáme a Mgr. Bagínovej ďakujeme za jeho zodpovednú prípravu.

Ocenenie Romanky Adamcovej

24. november 2017 bol  pre Romanku Adamcovú, žiačku základnej školy z 9.B triedy, výnimočný.  Patrila medzi  53  žiakov a študentov – výborných reprezentantov Slovenska v predmetových olympiádach a medzinárodných súťažiach, ktorých ocenila štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová za vynikajúce výsledky v oblasti vedy, robotiky, športu či tanca  na slávnostnom podujatí v Aule Ekonomickej univerzity v Bratislave  pri príležitosti Dňa študentov Pamätným  listom  svätého Gorazda (prvého po mene známeho pedagóga slovenského pôvodu).

Romanka toto ocenenie dostala  za úspešnú reprezentáciu SR na majstrovstvách Európy v karate a získanie zlatej medaily. Čo všetko  dosiahla vďaka svojmu úsiliu a nadaniu pod odborným vedením svojho trénera Kamila Horáka? Krátka rekapitulácia.

Romanka navštevuje záujmový krúžok Karate v CVČ Ilava a dosahuje od roku 2015 tieto mimoriadne úspechy:

30.5. 2015   Majstrovstvá Slovenska Pezinok

kumite 10-12r.                                   2. miesto

4.10. - 8.10. 2015  Majstrovstvá Sveta WTKA  Montichiari Taliansko

kumite 13-15r. + 57kg                       3. miesto

kumite 16-18r. + 60kg   SHS             1. miesto /Majsterka sveta/

kumite 16-18r. + 57kg   point           1. miesto /Majsterka sveta/

12.10.  - 16.10.2016    Majstrovstvá Európy WUKF Montichiari Taliansko

dievčatá 11-12r.    kumite                 1. miesto /Majsterka Európy/

16.4. 2016  Otvorené Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska - Slovakia Open

kumite                                                  2. miesto

kumite družstvá dievčatá                  1. miesto

23.4. 2016   Elizabeth Cup Budapest

kumite 13-15r.                                    1. miesto

kumite 16-18r.                                    3. miesto

14.5. 2016   Majstrovstvá Slovenska

kumite                                                  1. miesto /Majsterka Slovenska/

15.9.-18.9. 2016   Majstrovstvá Európy  EGKF Steyer Rakúsko

kumite                                                 2. miesto

15.11.2016   Grand Prix Ostrava

kumite 13-15r.                                      1. miesto

kumite 16-18r.                                      3. miesto

Pohár federácie karate 5 kôl  2016

kumite dievčatá                              5 x 1. miesto

5.4.-9.4.2017   Majstrovstvá Európy WUKF Cluj Napoca Rumunsko

kumite team cadets                              1. miesto /Majsterka Európy/

kumite team cadets rotation               2. miesto

kumite  individual + 50kg                     3. miesto

Pohár federácie karate 2 kolá do mája  2017

pre zranenie absolvovala len 1 kolo                                1. miesto

29.4.2017   Elizabeth Cup Budapest

kumite dievčatá open                            2. miesto

V súčasnosti  je Romanka  zaradená v A  výbere  Slovenskej  reprezentácie SFKaBU .

Svojou záľubou i talentom mimoriadne úspešne reprezentuje školu, mesto, svoj kraj i celé Slovensko, pretože vďaka jej talentu, záľube a najmä zodpovednej príprave znie na špičkových európskych súťažiach pri oceňovaní  víťazov slovenská hymna.

BLAHOŽELÁME!