• 8-ročné gymnázium

Informácie pre rodičov žiakov 5. ročníka

Postup pri podávaní prihlášok na 8-ročné gymnáziá   podľa Vyhlášky MŠ č. 245/2008 Z.z. o prijímaní na štúdium na stredné školy (SŠ):

1. Do prvého ročníka 8-ročného gymnázia môže byť prijatý žiak, ktorý úspešne ukončil piaty ročník ZŠ v príslušnom školskom roku.

2. Zákonný zástupca žiaka podáva prihlášku riaditeľovi ZŠ, ktorú žiak navštevuje!

3. Zákonný zástupca žiaka môže podať dve prihlášky na 8-ročné G,  ktoré vyžaduje overenie špeciálnych schopností, zručností alebo talentu, t.j. talentovú skúšku.

4. Prihlášku na SŠ vyplňuje kariérový poradca na základe podkladov  získaných od rodičov. Úlohou rodiča je potom všetky údaje na prihláške skontrolovať.

Za správnosť údajov uvedených na prihláške ručia svojím podpisom zákonní zástupcovia žiaka.

5. K prihláške je možné pripnúť kópiu dokladu o úspešnom umiestnení v predmetovej olympiáde alebo v súťaži (športová, umelecká ...).

Termíny na odovzdanie prihlášok na 8-ročné gymnáziá

–  15.5.2020 do tohto termínu  predloží  žiak prihlášku na   štúdium , podpísanú žiakom, jeho zákonnými zástupcami na kontrolu kariérovej poradkyni

Prihlášky do stredných škôl posiela základná škola!

Prijímacie skúšky sa uskutočnia do 30.6.2020.

Riaditeľ strednej školy pozve uchádzačov na prijímacie skúšky najneskôr päť dní pred termínom ich konania.

Riaditeľ strednej školy zverejní zoznam uchádzačov podľa výsledkov prijímacieho konania do troch pracovných dní odo dňa termínu prijímacej skúšky.

Žiakovi, ktorý bol prijatý na štúdium, oznámi stredná škola termín, miesto a spôsob zápisu na štúdium spolu s doručením rozhodnutia o prijatí. Zápisný lístok vydá žiakovi základná škola iba jeden. Ak sa žiak nezapíše v určenom termíne, rozhodnutie o prijatí stráca platnosť.

Zápisný lístok si musí prevziať zákonný zástupca žiaka osobne proti podpisu u kariérového poradcu!

Pri neprijatí žiaka na 8-ročné gymnázium sa môže zákonný zástupca odvolať v lehote do piatich dní odo dňa doručenia rozhodnutia na adresu uvedenú v rozhodnutí.

Do 8-ročného gymnázia možno prijať žiaka len do prvého ročníka!