• Zápisný lístok

Žiakovi, ktorý bol prijatý na štúdium, oznámi stredná škola termín, miesto a spôsob zápisu na štúdium spolu s doručením rozhodnutia o prijatí.

Žiak  sa na zápis dostaví spolu so zákonným zástupcom a prinesie zápisný lístok.

Zápisný lístok vydá žiakovi základná škola iba jeden. Ak sa žiak nezapíše v určenom termíne, rozhodnutie o prijatí stráca platnosť.

Zápisný lístok si musí prevziať zákonný zástupca žiaka osobne proti podpisu u kariérového poradcu.

Zákonný zástupca do zápisného lístku nič nevpisuje!

Pozor! Zápisný lístok je len jeden originál.

Zápis môže opätovne zákonný zástupca zrušiť a zapísať žiaka na inú SŠ – celkovo dvakrát:

• Ak je žiak zapísaný na jednej SŠ, príde mu kladná odpoveď z druhej SŠ a rozhodne sa pre druhú SŠ, je možné zmeniť zápis.
          • Zo zákona má zákonný zástupca právo požiadať príslušnú SŠ o zrušenie zápisu (SŠ to vyznačí v zápisnom lístku a vráti ho zákonnému zástupcovi).
          • Zákonný zástupca následne vykoná zápis na druhej SŠ v deň na to určený.